Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

Utworzono dnia 27.04.2024

szkolnej biblioteki

24 kwietnia odbyło się uroczyste Ślubowanie na czytelnika uczniów z klas pierwszych. Zanim jednak mogli złożyć przysięgę musieli przejść 4 niezwykłe próby, które miały sprawdzić ich wiedzę i umiejętności czytelnicze.

Pierwszą próbą było sprawdzenie znajomości alfabetu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały litery od A do Z. Próbowały odpowiedzieć z ilu liter składa się alfabet.

Następnie nadszedł czas na odczytywanie tytułów z przygotowanych przedmiotów. NA stołach każda grupa miała przygotowane po 3-4 rzeczy i musiała do nich dopasować tytuły baśni i bajek jakie znają. Nie było to łatwe zadanie, ale udało się. Uczniowie wykazali się wiedzą i dużą wyobraźnią przy okazji ćwicząc pisanie.

Trzecim zadaniem była karta pracy. Należało przeczytać tytuły znanych baśni i dopasować  znajdujące się obok grupy wyrazów charakterystycznych do tej baśni. Ćwicząc czytanie z dużą koncentracją wykonali zadanie.

Ostatnia próba zaskoczyła wszystkich uczniów. Mieli jak Kopciuszek przed balem oddzielić fasolę od ciecierzycy, uważając przy tym, aby żadne ziarenko nie upadło na stół ani na podłogę. Uczniowie wykazali się dużą dozą zręczności i cierpliwości.

Po wykonaniu tych wszystkich zadań uczniowie byli gotowi. Z głębokim przejęciem powtarzali słowa przysięgi młodego czytelnika, otrzymali dyplom i mogli zaadoptować molika książkowego deklarując dbanie o jego zdrowie czytając mu codziennie.

Całą uroczystość poprowadziły trzy uczennice ze starszych klas – Zuzanna Mardaki, Sofia Halan i Miła Płońska, bardzo Wam dziękuję za ogromną pomoc.

Kasia Bańka Ciesielska

Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki