„ PRZYSTANEK PRACA” - DORADZTWO ZAWODOWE DLA UCZENNIC I UCZNIÓW SOPOCKICH SZKÓŁ ONLINE

Utworzono dnia 01.10.2020

Zapraszamy od 5 października 2020 godz. 12.00 - 18.00

Miasto Sopot w ramach budowania sopockiego modelu usług doradztwa zawodowego zaprasza na indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni dla uczennic i uczniów oraz  rodziców z sopockich szkół.

We współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni wznowiony zostanie Punkt Konsultacyjny „Przystanek Praca” w formule online w ramach, którego można skorzystać z porad Doradców Kariery (doradców zawodowych). Doradcy Kariery dyżurować będą online w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach od 12:00 do 18:00.

PODCZAS SPOTKAŃ INDYWIDUALNYCH DLA UCZNIÓW I UCZENNIC proponujemy:

• badanie predyspozycji i uzdolnień (specjalistyczne testy, rozmowa),
  • wskazywanie możliwych ścieżek edukacji i późniejszej kariery zawodowej,
  • motywowanie do rozwoju,
  • udzielanie informacji o wybranych zawodach.

Dodatkowo, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 17:00 zapraszamy na SPOTKANIA GRUPOWE RODZICÓW, którzy chcą wesprzeć swoje dzieci w wyborze szkoły/zawodu. Podczas godzinnej  prelekcji doradcy zawodowi przekażą porcję ważnych informacji m.in.:

• oferty edukacyjnej szkół,
  • planowania kolejnych etapów edukacji,
  • technicznych aspektów rekrutacji do szkół średnich (przeliczanie punktów, tworzenie listy preferencji),
  • aktualnej sytuacji na rynku pracy.

ZAPISY I INFORMACJE:

Na spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy:-

- e-mail: gdk@pupgdynia.pl

Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni

Po wcześniejszej rezerwacji terminu osoby zarejestrowane otrzymają potwierdzenie mailowe wraz z linkiem do spotkania on-line.

Projekt realizowany pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Sopotu